Aylık arşivler: Şubat 2014

HDP Nİ BEKLEYEN EN BÜYÜK RİSK FRAKSİYONCULUKTUR

HDP: Türkiye, Kürdistan, Türkiye ve Kürdistan  haklarının toplumsal ilerleme sürecinin, toplumsal çıkarlarının çok önemli  teminatıdır.  Meşruiyetini  birlik ve beraberliğini, örgütlü ve organize yapısını  tarihin derinliklerindeki dokulardan alan   organize, örgütlü   bir  devrim gücüdür HDP.  HDP’ yi  oluşturan bütün doku denge birim ve değerler  düşmana karşı bilgili, birikimli, temkinli ve tedbirlidir. “ Düşmanıma karşı zaten kendimi koruyorum, […]

Tamamını okuyun»
index

AMA BURASI TÜRKİYE!

Nuray Bayındır   22/02/2014    bilgisayarın başına geçip yazmaya koyulduğumda önceki yazılarıma bir bakayım dedim.  2010’nun haziran ayında ‘’Neler oluyor’’ başlığı ile yazdığım bir makale gözüme ilişti. En son paragrafı aynen alarak devam ediyorum.   ‘’Yaşanan gelişmeler bize açıkça gösteriyor ki; toplumsal hassasiyetleri gözetmek, dengeli ve gerçekçi bir politikayla toplumda demokrasi ortamını yaratmak için son […]

Tamamını okuyun»

BU GİDİŞ NEREYE VARIR?

Nuray Bayındır Türkiye’nin uzun süredir içinde debelendiği siyasal çözümsüzlükler, 17 Aralık yolsuzluk operasyonuyla birlikte iktidar krizine döndü. Düne kadar iktidarı paylaşan ortaklar, artık yaratılan rant ekonomisinden ve siyasal erkten daha çok pay isteyince, düşman kardeş haline geldiler. Bu gelişmelere bir de doların önlenemez yükselişiyle birlikte gelen ekenomik kriz de eklenince yaşam standartlarında büyük bir gerileme, […]

Tamamını okuyun»