Aylık arşivler: Eylül 2013

GÜNÜMÜZ DEVRİMCİLİĞİNİN TURNUSOLU ROJAWA DEVRİMİDİR

Her devrimci sosyalist, her sosyalistte devrimci değildir. Reformcu, reformist sosyalistler de vardır. Devrimci ama sosyalist olmayan (altmış öncesi Castro gibi) devrimciler de vardır. Ancak her devrim toplumsal devrim olmadığı gibi her toplumsal devrim de sosyalist devrim değildir. Toplumsal devrimler, siyasal üst yapı ile birlikte ekonomik alt yapıyı da değiştiren yani üretim araçlarının sahipliğini yani üretim […]

Tamamını okuyun»

SURİYE IRAK OLMAZ

Sınıflı toplum tarihi bu güne kadar üç tane belli başlı toplumsal sistemeye tanık oldu ve yaşadı. Köleci, feodal ve kapitalist sistem. İnsanlık yaşamış olduğu bu toplumsal sistem süreçlerinde sadece kapitalist sistem altında ulusal ülke ve ulusal devletler biçiminde organize oldu. Toplumları ayıran temel çelişki de ulusal ve sınıfsal çelişki olarak oluşup, derinleşti. Kapitalist dünya bu […]

Tamamını okuyun»

BÖLGENİN VE SURİYE NİN GELECEĞİ NETLEŞİYOR

İki yılı aşkın süredir Suriye de devam etmekte olan iç savaşın sonuçları belli olmaya başladı. Fazla net olmasa, bulanık da gözükse kazananla kaybedenler yarı yarıya gibiler. Bu günden net olarak göründüğü kadarı ile Kazananlardan birisi Rusya, diğeri de Özgürlük hareketi . Rusya küresel bir aktör ve emperyalist bir güç olarak AB ve ABD tarafından kabul […]

Tamamını okuyun»

DÜNYA DEVRİM SÜRECİNİN ROJAWA ENTERNASYONAL ŞEHİDİ SERDAR TOSUN ÖLÜMSÜZDÜR

Erdoğan ve Hükümeti, yurt içinde ve dışında devrimci katliamına devam ediyor. Gezi Hareketi devrimcilerini “emri ben verdim” dediği polislerine, Rojawa halkı ve devrimcilerini de eline silah ve mermi verdiği, karnını doyurduğu, cebine Suud dinarı koyduğu Nusracı haydutlara katlettiriyor. Devrimciler : Erdoğan ın “emri “ ile devrimci katleden polislerinden çocukların, insanların boğazını kesen, camilerde vaazlar verdirerek […]

Tamamını okuyun»

ARTIK ÖZGÜRLÜK HAREKETİNİN DE “HAVUCU” VE “KIRBACI” VAR

Kandil in Eş başkanı Cemil Bayık(Cuma) ın yapmış olduğu “çekilmeyi durdurduk” açıklaması sonrası zaten kimyası bozulmuş olan Erdoğan ve Hükümeti toplantı yapma ishaline tutuldu. Güvenlik üzerine güvenlik toplantıları yaptı. Bir toplantıdan diğerine koşturdu. Açıklama üzerine açıklama yaptı. Çünkü Kandil havucun yanında kırbacı da göstermişti. Havucun yanın da kırbacın da gösterilmesinin Gezi hareketi ile kimyası bozulmuş […]

Tamamını okuyun»